Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 19:13

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Karpmano trikampis- ar teko būti jame?
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 29, 09:05 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Daug kalbėjome apie apskritimus, ratus.Kaip nenutrūkstamą ciklą.
Pabandykim apie trikampius. Ne, ne Bermudų. :)
Yra toks Karpmano trikampis, į kurį geriau nepapulti, o papuolus, stengtis išsikapstyti.
Kokia jo esmė?
Paprastai būna trys pagrindiniai veikėjai- Auka, Gelbėtojas, Persekiotojas, asmenų čia pakaktų mažiausiai 2, gali būti daugiau.. Ir jie , atlikdami savo vaidmenis, jais laikas nuo laiko pasikeičia.
Situacijos,gan populiarios tiek virtualiame pasaulyje, tiek realybėje. Situacijos, kurios naujai gimusiai Aukai brangiai kainuoja- turi net tragiškų pasekmių- iki grasinimų susidoroti, iki psichologinio smurto, t.t.
Tarkim, į Jus kreipiasi žmogus su pagalba[Auka] , mol, tas ir tas. Ir sukaria jums visas savo "beždžiones " ant jūsų pečių- spręsk.Imiesi Gelbėtojo vaidmens, po kiek laiko pats tampi Auka, nes nesugebėjai tinkamai ar palankiai išspręsti problemos, o buvusi Auka tampa gan įžūliu Persekiotoju, manipuliuojančiu tavimi. Gelbėtojas, tapęs Auka, neretai net nesuvokia, kodėl taip atsitiko, kodėl jis gauna smūgius žemiau juosmens. :)

Pabandykim išsiaiškinti, kam tai reikalinga, kaip tai vyksta.
Prikabintas failas:
karpman.jpg
karpman.jpg [ 30.83 KB | Peržiūrėta 11854 kartus(ų) ]

Ar teko kam papulti į tokią situaciją ir kaip išvairavote iš jos? :)
Paprasčiausias gyvenimiškas pavyzdukas: duok nusirašyti, degu, trimestro pabaiga, t.t.
Kaip rašė, kaip nusirašė, bet rezultatas nekoks, galbūt ,net blogesnis.
Tada prasideda...veiksmas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karpmano trikampis- ar teko būti jame?
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 29, 12:50 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Kaip suprantu,kalba eina apie taip vadinamaji Konflikto trikampi?!Kiek mano zinios nesa,pirmasis apie ji prabilo Z.Froidas,sukures Varos teorija,susidedancia is dvieju daliu-libido ir mirties baimes.Taip pat is Varos gime treciasis komponentas-geismas,norintis sia baime iveikti,ilgainiui pavirtes nerimu.Sis trikampis egzistuoja kiekvieno zmogaus pasamoneje tol,kol vienas is komponentu pradeda reikstis stipriau,taip sukeldamas zmogaus viduje konflikta.
Ashos apibudintame trikampyje dalyvauja daugiau nei vienas zmogus.Be to,atrodo,sio trikampio pobudis kiek kitoks.Ale taip pat imanomas variantas.Ar man teko susidurti su auksciau paminetomis situacijomis?Lyg ir ne..ar bent jau siuo metu mano atmintis to neatgamina.Bet kuriuo atveju tema atrodo idomi.Tikekimes ir idomios diskusijos :) .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karpmano trikampis- ar teko būti jame?
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 29, 15:58 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Konfliktų čia būna, būna , ir nemažų. Tačiau gal ne tas?
Na, vistik pažiūrėkim, ar taip. :)
Karpmano trikampis vadinamas dar magiškuoju bendravimo trikampiu, kada atsakomybė nuo savo pečių perkeliama ant kitų. Įdomiausia, kad Aukos, Persekiotojo ir Gelbėtojo vaidmenyse tenka pabūti grynai visiems trikampio dalyviams. Ir dar ne viskas čia. Veikėjų daugėja , nes kiekvienas trikampio dalyvis įjungia vis naujus žaidėjus. Tai socialinis žaidimas, apimantis ekonomiką, politiką, tarpusavio santykius, mediciną , t.t.(visas sritis), žaidimas, kuriame yra tekę pabūti, nors epizodiškai, kiekvienam. Kitas dar ir dabar jame yra.
Žaidimą užsuka Auka: Gelbėkite! Dėmesio! –ir dairosi Gelbėtojo.Sureagavai, atsiliepei- tu Gelbėtojo kailyje. Yra būdas padėti (vis vien gale gausi į dantis- toks žaidimas), yra būdas atsisakyti, sakant- Nepadėsiu!,- tu jau vis vien Gelbėtojas, tik virstantis Auka, nes Auka savo ruožtu tampa Persekiotoja ir pila tau moralus apie šaltą širdį, nejautrumą, t.t.- ir, kaip buvusi Auka, ieško naujo Gelbėtojo. O tu, buvęs Gelbėtojas, tapęs Auka, vėlgi ieškai Gelbėtojų: galbūt tapsi Persekiotoju.Taip plečiamas žaidėjų ratas. :)

Bet paimkim tokį trikampį- alkoholikas, jo žmona ir gydytojas.
Alkoholikas- Auka.
Žmona- Gelbėtoja, nes neapsikentusi sugalvojo gelbėti žmogų nuo žalingo įpročio.
Bet- alkoholikas- Persekiotojas žmonai, nes ji ieško Gelbėtojo- narkologo ar psichiatro.
Alkoholikui žmona- Persekiotojas, o jo Gelbėtojas- degtinė.
Gydytojas greitai iš Gelbėtojo pavirsta į Auką, nes žadėjo išgelbėti ir žmoną, ir alkoholiką, tad žmona dargi tampa gydytojo Persekiotoja.
Žmona, būdama nuskriausta Auka, ieško naujo Gelbėtojo.Taip pat ji gali , kaip Persekiotoja, ieškoti naujų Gelbėtojų, siekdama nubausti už pinigus blogai dirbusį gydytoją teismų keliu, apipleškinti spaudoje, su draugėmis, suras naują gydytoją-Gelbėtoją, su kuriuo aptars ano gydytojo nekompetentingumą. Svarbiausia, kad kiekvienas vaidmuo priverčia išgyventi , valdyti tam tikrą jausmų skalę. Ir ne pačių geriausių.
Gal kas turite Bernso perdirbtą pasaką apie Raudonkepurę?Ten- klasikinis pavyzdys.
.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karpmano trikampis- ar teko būti jame?
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 29, 16:29 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Idomus zaidimas.Ypac,speju,pasitaikantis musu gerbiamuju politiku rate :) .
Is tiesu tai liudnas,bet faktas:zmogui prisiimti atsakomybe didele nasta.
Gelbetojas,Persekiotojas,Auka(vis tik tikiu,kad ne ant visu zmoniu sios etiketes limpa)..susiduria,stumdosi,keiciasi vietomis,kuria ivairiausius konfliktus..
Et..o man taip norisi istarti:pazink save,prisiimk atsakomybe ir tebunie taika :) .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karpmano trikampis- ar teko būti jame?
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 29, 17:20 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
Liaudies išmintis byloja-'' Kto liudiam pamagaet, tot tratit vremia zria" Šiuo atveju galima teigti, kad šis trikampis realiai egzistuoja. Esu nesyki patyres savo "kailiu".

ps.Gaila kad trikampyje nėra stebėtojo pozicijos :mrgreen:

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karpmano trikampis- ar teko būti jame?
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 29, 17:37 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
stebetojas rašė:
Liaudies išmintis byloja-'' Kto liudiam pamagaet, tot tratit vremia zria"


O man kazkada isimine mano lietuviu kalbos mokytojos zodziai:
''Jei per visa klase atsiranda nors vienos susidomejusios akys,vadinasi,pamoka vyksta neveltui.''

:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karpmano trikampis- ar teko būti jame?
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 29, 18:33 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
stebetojas rašė:
ps.Gaila kad trikampyje nėra stebėtojo pozicijos :mrgreen:

Yra. Ji gali būti sutapatinta su Persekiotojo vaidmeniu. Juk nebūtina ir persekiot, tai pati bezabydniausia figūra žaidime- gali ir ramiai stebėti, kaip kažkam ne dėl tavo kaltės daužosi gyvenimas.. :) "Ne mano daržas-ne mano pupos". :)..

Čia apie atsakomybės perkėlimą ant kitų pečių, tas svarbu žaidime. Visada draugo ranka ir pagalba juk neįkainojama! Tą visi žinom ir esame patyrę. Bent aš- ne kartą ir ne du, bet atsakomybės nesuverčiau ant jų pečių. :)..

Laukine, gali ir mokytojas liuosai papulti į tą trikampį. Ypač korepetitorius-Gelbėtojas, įsipareigojęs paruošti mokinį egzaminams ir prisiėmęs mokinio naštą- spragas. Juk atsakomybė už sėkmę jau korepetitoriaus rankose.. Analogiška situacija su gydytoju, žmona ir alkoholiku.. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin