Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2021 Spalis 21, 11:28

Visos datos yra UTC + 2 valandos
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 1 pranešimas ] 
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Visų Laikas.lt forumų bendros taisyklės
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 9, 12:26 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
1. Bendrosios nuostatos
1.1 Moderatorius turi teisę pašalinti temą be įspėjimo, jei tai yra spamas, reklama, nesusijusi su tema, atsitiktinių žodžių kratiniai, atviri įžeidimai ir pan..
1.1.1 "Spamas" (šiukšlinės reklamos) nėra leidžiamas. Vartotojai, dedantys pornografinių puslapių, vaistų (viagros, fentarmino bei kito brudo) ir pan. reklamą, bus šalinami bei baninami be jokio įspėjimo visam laikui ir be teisės sugrįžti, skundai jokiu pavidalu nebus nagrinėjami.
1.1.2 Reklama, nesusijusi su tema, nėra leidžiama, tačiau tikslingai pateikti, su tema susiję bei lankytojams reikalingi reklaminiai pranešimai gali būti leidžiami. Pvz., skyrelyje apie augalus galima nurodyti augalus prekiaujančią parduotuvę, jei to kažkam prisireikė. Tačiau tikslingas reklaminių skelbimų apie augalų parduotuvę metimas į šį skyrių gali būti šalinamas moderatoriaus nuožiūra.
1.1.3 Atsitiktinių žodžių kratiniai (visiškos nesuprantamybės) irgi gali būti šalinamos be perspėjimo. Tas pat pasakytina ir apie "pranešimus", kur tiesiog cituojamas kitas forumo dalyvis, bet nieko daugiau neparašoma. Už nuolatinius tokių nesąmonių rašymus lankytojas gali būti įspėjamas ar (išimtiniais atvejais) baninamas.
1.1.4 Įžeidimai (asmeniniai, rasiniai, tautiniai, geografiniai ir pan.) - jei tokie įžeidimai peržengia forumo moderatorių etines normas, jie gali būti šalinami, o lankytojai, tokius pranešimus rašę, įspėjami ar net baninami.

1.2. Jei forumo taisyklių pažeidimas nėra didelis, moderatorius, matydamas pažeidimą, įspėja autorių, nurodydamas įspėjimo priežastį ir (jei pažeidėjui tai nėra akivaizdu) taisyklės punktą. Jei iki sekančio autoriaus pasirodymo temoje pažeidimas nebuvo ištaisytas, tai moderatorius gali veikti savo nuožiūra, atsižvelgdamas į forumo interesus. Prašymas visiškai neraštingus pranešimus taisyti, jei autorius pageidauja ir sutinka. Tai gali padaryti moderatorius; jei pasikeitimų nebus, per dvi savaites toks pranešimas bus pašalintas.
1.3 Pažeidus taisyklių punktus 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3 ir 1.1.4 naudotojas gali būti pašalintas iš forumo, kad panaši situacija nepasikartotų.
1.4 Temos ar pranešimai, esantys temose, negali būti tiesiog šalinami - jie gali būti vertingi kitiems lankytojams arba juos pašalinus, gali dingti visa temos egzistavimo prasmė. Savo pranešimo pašalinimas dėl kažkokių asmeninių paskatų bus laikomas neetišku, pačiai forumo idėjai prieštaraujančiu poelgiu.
1.5 Nekurkite panašių į jau esančias temų, kad išvengtumėte pasisakymų dubliavimosi. Atsiradus panašioms temoms, moderatorius, pranešęs prieš tai autoriui, savo nuožiūra gali vieną iš temų uždaryti, pirmumo teisę palikdamas temai, kuri atsirado anksčiau. Kita vertus, jei tema užsimiršusi, moderatorius gali naująją temą ir palikti.
1.6 Moderatorius ne toje skiltyje pagal turinį parašytas temas gali perkelti į tinkamą savo nuožiūra ar autoriui paprašius.
1.7 Administracija nėra atsakinga už pranešimų turinį ir neprivalo palaikyti vieną ar kitą pusę.

2. Apie forumą
2.1 Forumas, esantis Laikas.lt puslayje, sukurtas 2006, tikimės, kad jis leis visiems čia apsilankantiems bendrauti ir liks draugiška vieta, kaip ir iki šiol. Viena, ką galime palinkėti, tai elgtis su kitais taip, kaip kad norėtumėte, kad elgtųsi su jumis. Būkite pakantūs ir pagarbūs vienas kitam. Nors visko pasitaiko gyvenime, tikimės, kad nesusipratimus mums pavyks išspręsti taikiu būdu.

Žemiau – taisyklės, kviečiančios palaikyti išorinį forumo grožį, padėti orientuotis jame ir išvengti galimų nesusipratimų.
2.2 "Flūdą" (pašalinius pokalbius, neturinčius nieko bendro su autoriaus paskelbta tema) kontroliuoja pats temos autorius, moderatorius kraštutiniu atveju gali įsikišti, autoriui prašant.
2.3 Jei moderatorius paprašė temos autoriaus kai ką pakeisti (ištaisyti, pašalinti ir t.t.). bet negavo atsakymo per 2 dienas – savaitę, atsižvelgiant į problemos sudėtingumą, dėl kokios nors priežasties: autorius negali prisijungti prie forumo, retai jame būna, problemos su kompiuteriu, tai moderatorius gali savo nuožiūra pasielgti kaip geriau forumui (pavyzdžiui, teisingai apiforminti temos pavadinimą, pašalinti necenzūrinius žodžius).
2.4 Forume draudžiama keiktis, kurstyti tautinę ir religinę nesantaiką. Neatsakykite į chamiškus , provokuojančius ir įžeidžiančius pranešimus. Forumo dalyvis, analogiškai atsakęs panašiu pranešimu, tampa taip pat pažeidėju - jokie pasiteisinimai iš serijos "jis pirmas pradėjo, aš gi turėjau gintis" nebus priimami. Vienas kitą plūdę bei įžeidinėję dalyviai (troliai) gal ir nebus išmesti, bet pranešimai gali būti ištrinti (O jei jau labai perlenksite lazdą, tai net ir neištrinti, o palikti, kaip įrodymai).
2.5 Svarbus momentas - žmogus sukuria temą ir negali reguliariai ateiti į forumą. Tuo atveju moderatorius kontroliuoja "flūdą" ir temos vystymosi eigą.
2.6 Forumas suskirstytas į skyrius, kiekvienas jų skirtas gan konkrečiam tikslui, todėl prašome rašyti į atitinkamą skyrių, o ne belenkur. Jei parašysite į "Filateliją" ar "Įvykius pasaulyje" apie kačių auginimą, jūsų temą moderatoriai be jokio perspėjimo gali tiesiog ištrinti.

3. "Oftopai" ("offtopic" arba "oftopikai" - pranešimai "ne į temą"), "fleimai" (didžiuliai nevaldomi ginčai, nesusiję su tema) bei troliai (fleimų kurstytojai).
3.1 Forumas - tai bendravimo erdvė, na o jei taip, tai iškyla poreikis, kada reikia pakalbėti šiaip sau, susirasti reikiamą žmogų, pasveikinti - jei tai padaryti būtina kažkuriame teminiame forume, kurkite temą, pradėdami ją žodžiu "Oftopas:..."
Jei norite pravesti balsavimą (jis dažnai irgi laikomas "oftopu"), galite ir neapiforminti kaip "oftopą".
3.1.1 Kartais oftopikai susidaro jau esamose temose. Neretai to sunku išvengti, tačiau būna, kad taip tiesiog būna. Jei jau gavosi didelis nukrypimas ar buvo užkabinta labai plati, bet menkai susijusi tema, toks oftopas gali būti atskeliamas nuo temos.
3.1.2 Atskėlus pranešimus su offtopiku, temos "autoriumi" įrašomas pirmojo naujos temos pranešimo autorius. Visgi, reikia suprasti, kad toks "autorius" - nebūtinai offtopiko kaltininkas: tiesiog techniškai ne visada yra įmanoma padaryti tinkamą atskėlimą. Moderatorius, skeldamas temą, tiesiog vadovaujasi principu - naujai susikūrusi tema turi išlikti kiek įmanoma labiau suprantama, o senoji - likti nesugadinta. Todėl prieštaravimai dėl "neteisingos autorystės" nepriimami.
3.2 Fleimai - tai neeilinio mąsto oftopai bei išprovokuotos diskusijos, sulaužančios pagrindinę temą. Fleimai laikomi dideliu blogiu, nes neretai suvelia diskusijas taip, kad darosi neaišku, apie ką diskutuojama, forumo dalyviai pradeda pyktis, sugadinamos įdomios temos ir pan.. Todėl tuo atveju, kai ginčas būna nesusijęs su tema, (pvz., temoje apie kulinariją kilusios politinės pjautynės), pranešimai gali būti atskeliami be dalyvių sutikimo ir metami į kitą forumo šaką moderatoriaus nuožiūra.
3.3 Nuolatiniams troliams (ne pirmą kartą keliantiems fleimus) gali būti klijuojama trolio etiketė. Tam, kad visi žinotų, kas yra kas. Tuo atveju, jei trolis bando terorizuoti moderatorius, jis gali būti ir išbanintas.

4. Keletas žodžių apie temos apiforminimą
4.1 Primygtinis prašymas – temos pavadinime nenaudoti didžiųjų raidžių. Toks pavadinimas, kaip "ŽMONĖS, GELBĖKITE!!!!!", aišku, krenta į akis, bet gali klaidinti bei trukdyti suvokti temos esmę.
Atminkite: temos pavadinimas – tai tas, kas domina forume esančius žmones, pavadinimo tikslas - keliais žodžiais informuoti apie ką jūsų tema.
4.2 Temos pavadinimas neturi žeisti forumo lankytojų. Moderatorius įspės autorių apie pažeidimą ir, jo nepataisius per 2 dienas, tema bus pašalinta.

5. Nikai (slapyvardžiai)
Įžeidžiantys nikai, o taip pat nikai, sukurti nenormine leksika, bus šalinami. Būna, kad žmogus turi 2 nikus, jei iš vieno kompiuterio ateina 2 žmonės arba asmens netenkina senasis nikas ir jis susikuria naują. Primygtinis prašymas pranešti apie netinkamą niką moderatoriui, ir jis panaikins senąjį profilį arba dar geriau - padės pasikeisti esamą niką į naują.

6. Avatarai
Optimalus avataro dydis neturi viršyti 120x90. Paveiksliukai gali būti bet kokie - nuo fotografijos iki juokingų vaizdų. Nepadoraus turinio avatarai bus šalinami be įspėjimo. Jei neturite norimo turinio paveiksliuko, galite pasiieškoti Laikas.lt avatarų kolekcijoje ar paprašyti pagalbos moderatoriaus.
Paveiksliukai gali būti keliami tiek iš interneto, tiek iš nuosavo kompiuterio.

Iškilusiais prašome klausimais kreiptis į "Pagalbos" forumą.


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs galite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin