Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 10:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 11, 11:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Rugsėjis 11, 10:48
Pranešimai: 7
Sveiki, noriu kreiptis palaikymo ir supratimo į protingai mastančius visuomenės atstovus. Nesuprantu kodėl didžioji dauguma Lietuvos gyventoju nekenčia mus? Juk mes esame Lietuvos piliečiai, gyvename čia jau seniai; pirmas rašytinis liudijimas yra 1401 metais, bet manoma, kad mes čia buvome jau seniai. Juk Lietuva paminėta irgi tik prieš 1000 metų, bet nereiškia, kad lietuvių iki to laiko čia nebuvo. O 1791 metais mus buvo suteiktos pilnos pilietinės teises. Tai kodėl dabar dabartinė Lietuva taip nemyli ir visaip trukdo integruotis į visuomene mums Lietuvos vaikams? Bandė neteisiškai griauti mūsų namus, įrenginėjo policijos postus, visaip tyčiojasi iš musu, gerai, kad spygliuotą vielą neaptveria. Vyksta tikras genocidas! Ačiū Dievui teisingumas Lietuvoje dar nevisai supuvęs: laimėjome bylą prieš Vilniaus miesto neteisėtą nutarimą griauti musų gyvenvietę.
Ką mes tokio blogo padarėm, kad musų taip terorizuojate? Nors suprantu kodėl taip vyksta; pagal visas apklausas lietuviai yra pati netolerantiškiausia tauta ES.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 11, 12:18 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Aš neneigsiu, kad lietuviams trūksta tolerantiškumo, nes tai mano manymu tikrai yra tiesa ir mums tą pripažinti reikia ir reikia mokytis bei šioje vietoje tobulėti, nes ir mums tai atsiliepia neigiamai. Nors aš tikiu, kad šitas procesas po truputį juda teigiama linkme. O į jūsų klausimą galiu atsakyti paprastai - dėl romų gyvenimo būdo visuomenėje, asmeniškai irgi nemanau, kad tai tik eilinis steriotipas, nes kalbu remdamasis tuo kiek pačiam tekę susidurt ir kiek tekę susidurt aplinkiniams su romais. Visgi tokie romai, kaip jūs, norintys pokyčių šioje situacijoje, galite stipriai prisidėti prie to steriotipo keitimo, mums kartu diskutuojant, bendraujant, perprantant ir suprantant vieni kitus, užsiimant kažkokia bendra "klijuojančia" veikla. Tik iškart siūlyčiau atsisakyti nusistatymo, kad dėl romų terorizavimo ir romų integravimosi į visuomenę problemų kalti vien tik lietuviai ir stengtis įžvelgt ir savo indėlį šitoje situacijoje. Tai kad romais yra nepasitikima yra pasekmė, o ne tik kažkoks tautinis nusistatymas, galbūt ir kvaila, bet ir mūsų nepasitikėjimas romais prisideda prie to, kad deja romai dažnai priversti užsiimti veikla, kuri vėlgi formuoja tą nusistatymą ir gaunas tokia kvaila pasaka be galo. Kaip ten bebūtų reikia suprasti, kad iš vieni kitų kaltinimų neturėsim jokių kažkam gerų rezultatų, čia jau reikalingas geranoriškas kompromisinis bendradarbiavimas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 11, 14:42 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 22, 11:42
Pranešimai: 1393
Na mano mastymas/matymas kiek kitas. Problema kyla is integracijos krypties ir tolerancijos.
Mano kvaila nuomone tolerancija yra sveikas ir teigiamas dalykas, taciau ji privalo turet ribas, t.y. galima paieskojus lengvai rast riba uz kurios tai tampa nebepriimtina nes kertasi su vienais ar kitais kulturiniais isitikinimais/vertybemis. Tas pat ir su integracijos kryptimi. Lietuviai noretu integruoti romus, romai noretu integruotis, taciau tam tikrame integracijos etape pasiekiamas lygis, kai kertasi vertybes ir tiek viena puse priesinasi savitumo (saves suvokimo/unikalumo) praradimui, tiek kita stambesne puse siekia sudiegti vienodas vertybes.
Ypac tam trukdo uzdaru bendruomeniu organizuotu tautiniu pagrindu egzistavimas, budingas praktiskai visoms etninems grupems. Va karaimai pvz sekmingai integravosi, nes inese savo kibinus ir trilangiu namu stiliu, taciau praktiskai prarado kalba kaip viena svarbiausiu identiteto bruozu (mokanciu karaimu kalba liko ant pirstu suskaiciuojami vienetai).

Si problema egzistuoja visose salyse, tik vakaru europoje maziau akcentuojamas tautiskumas (nesvarbu ar tai romai ar lietuviai ar prancuzai), daugiau pilietybe - Lietuvos pilietis, nors problemos su pvz musulmonu integracija kurie save identifikuoja ne kaip pvz Anglijos pilieciai, bet kaip musulmonu gyvenanciu Anglijoje egzistuoja gan stiprios.
Kita vertus turime ir puiku romo Radzi integracijos pavyzdi, puikiai parodanti kaip po viena galima integruotis, o vat grupe - niekaip.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 01:39 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 31, 08:58
Pranešimai: 5374
Miestas: sala
va dar reikejo < skriaudzia> didziosiomis parasyti.kazkada kazkur skaiciau:ko nenoretu tureti lietuvis y kaimynus.pirmiausia-cigonu.sory :romu jei jums taip patogiau.as irgi nenoreciau.kodel?kazka na ,gal pries gerus desimt metu as deklaravau ,kad nesu nei nacionalistas nei rasistas...dabar turiu <atstoveti> uz savo tauta.nugriove kazkoky tai shalasha sostinej....jetau jetau... nebeturi kur cigonai gyventi (romai).jus kaip ir lenkai(puidze do turgu-kupie vishciukas),kaip ir rusai(ja 50siat let zdes zdes zyvu-a samnoj pa rusky nekto nerazgvaryvaet).ka norejau pasakyti?gyvenu dabar anglijoje ir nelakstau plakata iskeles <leiskit lietuviams gyvent!!> ir man niekas nesako <varyk namo>.va, prisiminiau gera rusu patarle-<tyshe budesh-dalshe paedesh> tai tiek mano padriku minciu ...

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 10:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Rugsėjis 11, 10:48
Pranešimai: 7
Ojiojioj Kokie žodžiai gražus. Kokie visi tolerantiški (tik fungas teisybę sako). Tas tolerantiškumas yra tik deklaruotas, bet ne tikras. Tvoromis irgi negalima ežerų tverti, bet tie patys seimunai, kurie priėmė tokius įstatymus, patys ir tveria ežeriukščius. Taip ir JŪS: indelis į kultūra, tautiškumas, integracija, bla bla bla, eiliniai bezdalai. Tarp kitko, kodėl lietuviai staiga čigonus pradėjo vadinti romais, man irgi stebuklas (gal aš ko nors negirdėjau ar nežinau :shock: ). Net žinomiausias romų ansamblis "Gipsy kings" pasivadino taip, kaip romai yra vadinami angliškai - gipsy. Romai todėl ir liko romais, kad gyvendami tam tikrose šalyse, priimdavo tų šalių tikėjimą, įstatymus, bet bendruomenės viduje likdavo romais su savo įstatymais. Manau kad lietuviai pavadindami romus (čigonus) taip, kaip mes patys save vadiname bando parodyti TOLERANCIJĄ :lol: . Bet jeigu suomius anglai nustos vadinti finn, tuo didesnės meilės tarp jų nebus :lol: .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 12:03 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Spalis 8, 21:30
Pranešimai: 5333
man tai kaip buvo chigonai taip ir liko nesuprantu ka tas romai chia reishkia ... zhydu gi nepradejom vadint judejais ar dar kokiais izraelitais ...

_________________
NO MAAM national organization of men against amazonian masterhood :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 12:09 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Liepa 31, 12:30
Pranešimai: 3818
Kur nepažvelgsi vos ne visi skundžiasi - Lenkai dėl pavardžių rašymo ir panašiai, kažin kiek toje pačioje Lenkijoje mūsu pavardės rašomos LT simboliais, dabar dar čigonams ar tai romams neįtinkam, pritariu Fungiui. Be to nepamirškim kiek arkotikų ateina iš taboro ir da velnias žino ko, tai keiskit savo paties įvaizdį, o ne po teismus trankykitės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 14:17 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Akivaizdu, kad žmogus paprasčiausiai nusiteikięs verkšlent ir sulaukti vien burnojimų, kad galėtų sau pačiam pagrįsti savo teiginį "visi skriaudžia vargšus romus" ir visi prieš juos nusistatę. Taip asmeniškai atsargiai mandagiai kalbu, kad neįžeisčiau, o "romus", ne "čigonais" vadinu, nes man rodos tai juos žeidžia, kaip kokius juodaodžius vadintume "negrais", man asmeniškai jokio skirtumo dėl šių pavadinimų ir jokių blogų asociacijų, o įžeist nenoriu tai ir vartoju "romas", kaip kad pats autorius save vadina. Nesuprantu kodėl turėčiau būti suinteresuotas dirbtinai būti tolerantišku? paprasčiausiai tokie mano įsitikinimai, nepatinka - tamstos problemos. O daugiau tolerancijos ir negausit, nes nenusipelnėt savo tolesniu elgesiu :) . Nesuprantu, ko autorius nori jei tiesiog siekia sukiršinti prieš save ir romus kitų tautų žmones, nors iš tikrųjų suprantu - į(si)rodyt, kad romus visi "skriaudžia" ir kad tik nereikėtų keistis ar ką nors daryt, nes dabar patogiau, yra pasiteisinimas - "visi kiti kalti, kad jam ir daugeliui romų nesiseka". Žodžiu mano akyse potencialų pliusą savo tautos atžvilgiu pats pavertėt į didelį minusą ir kas dėl to kaltas?


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin