Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 18, 12:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 65 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Sausio 13-ji ---Laisvės gynejų diena...
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 10, 18:18 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Laisvės gynėjų dieną - sausio 13 d. paminimas 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Rusijos bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 žmonių buvo sužeista, žuvo 15. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai jau atsisakė.

Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, galutiniai operacijos tikslai (užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą) nebuvo pasiekti, ir gana greitai Rusijos armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti.

Iš viso Sausio 13-ąją žuvo 14 žmonių:

Loreta Asanavičiūtė
Virginijus Druskis
Darius Gerbutavičius
Rolandas Jankauskas
Rimantas Juknevičius
Alvydas Kanapinskas
Algimantas Petras Kavoliukas
Vidas Maciulevičius
Titas Masiulis
Alvydas Matulka
Apolinaras Juozas Povilaitis
Ignas Šimulionis
Vytautas Vaitkus
Vytautas Koncevičius
Žuvusieji palaidoti Antakalnio kapinėse.

Kokios Jūsų mintys apie šios dienos įvykius, prisiminimai? Pasakojimai, kuriuos girdite iš tų dienų liudininkų?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 10, 18:43 
Atsijungęs
Aktyvus dalyvis
Aktyvus dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Sausis 7, 14:36
Pranešimai: 491
Miestas: Vilnius
Prisiminimų beveik nėr bo da mažas buvau :)
Bet, kad ši tema liųdna, man pastoviai į kažkokius kraštutinimus norisi pult matant tuos vaizdus (išdaužyt visus rusus) nors tai nėra labai adekvatu :D
Dar plius prisideda jų nemalonus elgesys šia dien.

Kažkur da girdėjau, kad rusų kareivis kažkokiom aplinkybėm žuva, gal kas žinat ką nors apie tai? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 10, 19:09 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Nebuvo jokio rusų kareivio žūties, buvo tik kai kurių Nevzorovo (tokio politinių fantastinių filmų kūrėjo) fantazijų apie lietuvių snaiperius, šaudančius iš aplinkinių namų.

Aš tą vakarą buvau prie vyriausybės pastato, tai atsimenu, pirmiausiai išgirdom tolimą šaudymą, po kokio pusvalandžio atbėgo keli uždusę žmonės ir papasakojo, kad yra žuvusių ir sužeistų. Jie bėgo nuo pat TV bokšto. Žmonėms tikrai buvo šokas, nieks nesitikėjo, kad kareiviai šaudys į beginklius žmones.

Priežastis, kodėl išdrįso, buvo viena - prie TV bokšto buvo nedaug žmonių, tur būt, ne daugiau kelių tūkstančių, taigi, rusai tikėjosi, kad tiesiog išvaikys, baugindami. Bauginimui šaudė iš tankų į žmones tuščiais šoviniais (maždaug iki šimto metrų atstumu tuščias šūvis gali sukelti kontūziją ir apkurtimą, iki poros dešimčių metrų - gali tiesiog užmušti), švietė į akis zenitiniais prožektoriais (akies tinklainė išdeginama visam gyvenimui), šaudė aplinkui žmones trasuojančiais šoviniais, šiaip mušė automatų buožėmis. Tik į pabaigą ėmė šaudyti tiesiai į žmones, daugiausiai į kojas. Keli šimtai sužeistų - tai tie, kurie buvo sužeisti gan sunkiai - daugiausiai šautinėmis žaizdomis, į kojas, kontūzyti, apakinti. Lengvų sužeidimų patyrė dar daugiau žmonių.

Tą patį vakarą, kiek suprantu, ruošėsi pulti ir parlamentą, tačiau žmonių ten budėjo tiek, kad bet koks puolimas būtų nusinešęs ne kelioliką, o keletą tūkstančių gyvybių - matyt todėl ir susilaikė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 10, 19:12 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 31, 08:58
Pranešimai: 5374
Miestas: sala
mane sausio 12 vakare parveze namo.na man dar ir neper daugiausia buvo.bysky jaunesnis nei Titas

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 10, 19:30 
Atsijungęs
Aktyvus dalyvis
Aktyvus dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Sausis 7, 14:36
Pranešimai: 491
Miestas: Vilnius
tractor rašė:
Nebuvo jokio rusų kareivio žūties, buvo tik kai kurių Nevzorovo (tokio politinių fantastinių filmų kūrėjo) fantazijų apie lietuvių snaiperius, šaudančius iš aplinkinių namų.

Ja, žinau aš jį ,imperininkas , kuris šūdais apdrabstė mūsų didvyrius, žuvusius Sausio 13.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 10, 20:49 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Sausis 8, 15:54
Pranešimai: 508
Tą naktį prie parlamento buvau, bet prieš tai buvau suplanavęs prie TV bokšto būti. Įsimintina naktelė - nors ir nemalonūs įvykiai dėjosi, bet gražu atsiminti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 10, 21:14 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
As taip pat jaunute dar tada buvau..Taciau puikiai prisimenu ta nakti.Musu miesto gatves ir parduotuves tustuteles buvo,mat visi prie televizoriaus ekrano ''prilipe'' buvo..Pamenu Egle Bucelyte(toks,berods,jos vardas :roll: )..tautai susijaudinusiu balsu pranesancia:''jie izenge i pastata,bet nesijaudinkite,mes vis dar gyvi''...
Ir dabar su siaubu ir pagarba prisimenu tuos ivykius..ta suvokima,kad vyksta kazkas svarbaus..kad Lietuva niekada nebus tokia,kokia buvo iki siol..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 10, 21:47 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 30, 22:20
Pranešimai: 9200
Miestas: Is suvalkijos lygumu
:cry:


Prikabinti failai:
sausio 13a.jpg
sausio 13a.jpg [ 30.64 KB | Peržiūrėta 588 kartus(ų) ]

_________________
Si vis amari, ama (Seneca) – Jei nori, kad tave mylėtų.......pats mylėk
Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 65 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin