Kodėl valdantysis elitas negali pakeisti esamos korumpuotos klaninės sistemos?
2006 balandžio 05
Mindaugas Pliauga, portalo skaitytojas
Lietuva išgyvena valdančiojo elito krizę. Išsikerojusi korupcija ir klaninė valdžios struktūra stabdo gamybinių jėgų vystymąsi. Tampa akivaizdu, kad taip toliau tęstis negali, nes visuomenė kunkuliuoja ir nori permainų. Valdantysis elitas norėdamas išsilaikyti ir suprasdamas permainų būtinumą bando kažką daryti.
as darymas sunkiai sekasi. Tiksliau pasakius- visai nesiseka. Kodėl valdantysis elitas negali pakeisti esamos korumpuotos, klaninės sistemos? Manau, pagrindinė priežastis yra ta, kad valdantieji nori pakeisti esamą sistemą nekeisdami savęs. Juk sistemą kuria žmonės. Sunaikinus vieną sistemą bus sukurta kita. Sunaikinus vienas privilegijas atsiras kitos ir taip pasaka be galo. Nepasikeitę sistemos kūrėjai negali sukurti kitokios sistemos. Todėl esama valdžia gali daug šūkių skelbti, bet realiai pakeisti padėties negali.
Sistemą keisti yra daug lengviau negu pasikeisti patiems. Todėl tautos, atsidūrusios kritinėse situacijose, imasi revoliucijų, nes intuityviai jaučia ar žino iš patirties, kad senoji valdžia būtinų kardinalių permainų įvykdyti negali. Neteigiu, kad Lietuvoje pribrendo revoliucinė situacija, bet einama link to.
Ar galima išvengti revoliucijos? Vienareikšmiškai – taip. Reikia, kad valdžioje (pvz.; prezidentas) ar visuomenėje atsirastų lyderis ar lyderiai, kurie su tautos parama sugebėtų priversti keisti sistemą ir valdančiųjų mąstymą. Suprantama, senųjų politikos vilkų nepakeisi, bet jaunesnius dar pakankamai nesugadintus galima. Visuomenė turi būti aktyvesnė kovoje su korupcijos apraiškomis, nes be visuomenės pastangų neįmanoma kažką pakeisti. Valdžiai gera ir dabar, todėl ji nesuinteresuota kažką keisti. Blogai yra silpnam ir neturtingam, todėl jis turi būti aktyvesnis, reikalauti iš valdžios ir rinkti į valdžią tuos žmonės, kurie gali keisti padėtį jų naudai.
is
http://www.totas.lt