Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 12:48

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 5, 09:15 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Drs, kol tu nesistemines klaidas vadinsi "retomis klaidomis" bei atmainomis (!!!), tol netikėsiu, kad tu pagauni skirtumą :-)

Suprask, ne retume ar dažnume esmė - Tre skilling yellow tėra vienas vienintelis egzempliorius, tačiau tai yra ryški sisteminė klaida. Tuo tarpu tokių, kaip spausdinimo metu pasislinkusios spalvos, sulankstyti lapai ar perforacija, einanti per ženklo piešinį - gyvas velnias, tačiau tai nėra sisteminės klaidos - tai tiesiog brokas bei nuokrypiai (pastarųjų išvis neverta nagrinėti, nors yra kolekcionierių, kurie bando renkti pirmus ir paskutinius tiražo ženklus palyginimui).

Nesisteminės klaidos turi kitokias savybes, nei sisteminės:
* negali būti vienareikšmiškai identifikuojamos (nebūna vienareikšmio klaidos apibrėžimo)
* negali būti atkartojamos (jos kaskart skirtingos)
* negali būti nustatomi jų tiražai
* nežinomas bendras nesisteminių klaidų kiekis laidoje
* spaustuvininkai tokias pavienes klaidas identifikuoja, kaip paprastą, atisitiktinį broką
* tokių klaidų atsiradimo priežastys būna neprognozuojamos (girtas Petras sulankstė popierių, įskridęs žvirblis pakakojo ant klišių, etc..)

Todėl nesisteminių klaidų traukimas į katalogus ir lieka abejotinu, vertas nebent, kaip gilesnė techninė informacija apie ženklus, bet tik ne taip, kaip anų lietuvių kolekcininkų išleisto katalogo atveju, kur jie bando brangiai parduoti surinktą spaustuvinį broką. Tokių klaidų kolekcionavimas tampa daugiau spaudai, o ne pašto mokėjimo dokumentams būdingų specifikų rinkimu. Tuo tarpu sisteminės klaidos visada vienareikšmiškai identifikuojamos, gali būti atkartojamos, todėl jas galima tikslingai įtraukti į katalogus, tokių sisteminių klaidų rinkimas gali būti tikslingas, planuotas. Kaipo sisteminių klaidų pavyzdys - Lietuvos pašto ženklų kataloge 1918-1940 nurodytos atmainos.

Galų gale dėl "profesionalumo" - pasikabinėsiu prie žodžių :-) Filatelija yra hobis, todėl profesionalumo sąvokos taikymas čia yra abejotinas :-) Sakyčiau, skirtumas tik apibendinime ir specializacijoje: jei nori normalios kolekcijos (pvz., Lietuva 1918-1940), gali neieškoti atmainų, jau nekalbant apie paprastas spaudos klaidas - jei turi, pvz., antros Berlyno laidos seriją, tai ir turi. O jei jau renki temines kolekcijas (pvz., "Malūnai"), tai atmainų kolekcionavimas išties tampa netgi absurdišku. Kita vertus, jei norisi turėti pakankamai pilną valstybės kolekciją, galima ieškoti ir atmainų (skirtingų perforacijų, skirtingų vandenženklių, etc.). O jei nori gilintis į tam tikras spaudos metodų specifikas - tai ir visokių spaustuvinių keistenybių. Pastaruoju atveju gali turėti vieną pirmosios Berlyno laidos kolekciją su visokiais įmanomais keistumais - kreivomis bei praleistomis perforacijomis, lapų sulankstymais, etc.. Arba, pvz., vienos baltukų laidos rinkinį, kur būtų ženklai pagal vietą lape sudėstyti. Beje, tokie dalykai labai populiarūs anglų tarpe - jie vis bando surinkinėti visokius raudonuosius bei juoduosius penius pagal vietą lape ir pan..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 5, 10:08 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Na gerai sakykim taip - aš, manau, kad suprantu ką tu nori pasakyti ir iš vienos pusės žiūrint tu visiškai teisus, iš kitos - požiūrio, galima be galo diskutuoti :) . Supranti tau atrodo, kad pavienių klaidų rinkimas yra tik gilinimasis į spaudos ypatumus, nesklandumus ir t.t., o man atrodo, kad apskritai net masinių atmainų rinkimas asmeninėj kolekcijoj yra lygiai taip kažkas panašaus, gilinimasis į ženklo spaudos subtilybes, bet ne į pačią reikalo esmę. Tačiau aš visiškai suprantu, kad tai tik mano požiūris ir kad labai prasmingas tiek pavienių klaidų rinkimas, tiek ir atmainų (na taip atmainų galima sakyt lyg ir žymiai svarbesnis), tačiau tai yra būtent pasirinkimas. O profesionalią filateliją aš turiu galvoj tokią, kuri duoda naudos visiem su ta tema susijusiems filatelistams, tarkim kai renkama išsami ir detali informacija visiems su tam tikra tema (pvz., Lietuva 1990-2006) susijusiems filatelistams ir tas darbas paverčiamas tarkim, kad ir katalogu. O tai ką darome mes, nepriklausomai nuo to kiek vertingos mūsų kolekcijos, yra malonus, asmeninis pomėgis arba teip sakant "hobis" :D . Kalbant apie specializuotą kolekciją, tarkim jei Tomas rinktų sau užsidaręs ženklus Lietuvos tematika, tai aš tai vadinčiau mėgėjišku kolekcionavimu, tačiau kai jis kartu daro ir informacinį darbą (tinklalapį) naudingą visiems ta tema (ir ne tik) besidomintiems filatelistams, tai jau vadinu rimtesniu darbu. Vėlgi tai tik mano asmeninis požiūris dalinai teisingas, bet ir neabejotinai ginčytinas :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 5, 10:18 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Huh, na va, ir susišnekėjom. Taigi, aš irgi galvoju lygiai taip pat :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 5, 12:41 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Nagi, tai atskeliam temą apie atmainas ir klaidas? :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 5, 14:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007 Liepa 4, 12:37
Pranešimai: 4
Miestas: Panevezys
Na, nesitikejau tiek postu :)

as tokias klaidas (sistemines ir nesistemines) jei randu dedu i kolekcija - nepamaisys. Taciau kaip sakoma neinu isproto del ju. Taciau manau sutiks ir kiti - nuo to kolekcija darosi tik idomesne. Juolab kad dar kolkas viena ar kita atmaina nesunkiai galima rasti. Aisku patys pirmieji zenklai tai ten ivairove svelniai tariant didoka :)

manau i mano klausima atsako knyga kuria pasiule isigyti (turiu 1990-1994). Tai tai reiks jos ir pajieskoti. O gal kas turi jos elektronini varianta? Ar pas jus cia grieztai su autorinem teisem kovojama :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 5, 15:10 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Na, aš irgi elektrinio neturiu, būtų neblogai gauti :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 8, 07:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007 Liepa 4, 12:37
Pranešimai: 4
Miestas: Panevezys
bus knygute - bus ir elektroninis variantas. Nedaug ten lapu turetu buti. :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 8, 09:53 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Būtų jėga :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin