Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 07:30

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 67 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Atmainos. Lietuva nuo 1990 iki dabar.
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 23, 14:07 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Aš kažkada buvau užsukęs, pas tokį vieną rimtą abartų kolekcionierių, tai teko matyt daug didesnių išskirtinumų, šitie šapeliai dar juokas :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Atmainos. Lietuva nuo 1990 iki dabar.
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 23, 15:39 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 14, 15:37
Pranešimai: 1201
Na, ponai, kraukite čia kad ir šapelius čia, bo baisiai indomu paveizoti.
Pradžioje Mi numeris p. - pozicija, pvz. 533p28


Prikabinti failai:
483-1.jpg
483-1.jpg [ 208.73 KB | Peržiūrėta 574 kartus(ų) ]
483-2.jpg
483-2.jpg [ 72 KB | Peržiūrėta 601 kartus(ų) ]
483-3.jpg
483-3.jpg [ 40.09 KB | Peržiūrėta 570 kartus(ų) ]
554p26.jpg
554p26.jpg [ 40.39 KB | Peržiūrėta 4300 kartus(ų) ]
554p28.jpg
554p28.jpg [ 39.23 KB | Peržiūrėta 4370 kartus(ų) ]
554p37.jpg
554p37.jpg [ 40.31 KB | Peržiūrėta 4357 kartus(ų) ]
554p48.jpg
554p48.jpg [ 42.17 KB | Peržiūrėta 4246 kartus(ų) ]
571p3.jpg
571p3.jpg [ 52.91 KB | Peržiūrėta 4250 kartus(ų) ]
571p15.jpg
571p15.jpg [ 49.86 KB | Peržiūrėta 4256 kartus(ų) ]
635p22.jpg
635p22.jpg [ 50.2 KB | Peržiūrėta 4239 kartus(ų) ]
635p24.jpg
635p24.jpg [ 49.59 KB | Peržiūrėta 4209 kartus(ų) ]

_________________
Collecting.lt - Viskas apie kolekcionavimą
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Atmainos. Lietuva nuo 1990 iki dabar.
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 27, 13:22 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Čia tema apie atmainas, bet kartu ir Lietuvos pašto ženklus nuo 1990 metų, todėl gal nesupyksit jei paprašysiu čia kai ko. Aš vis tik neesu nusiteikęs ieškot atmainų ir pan., tokiam rimtam pomėgiui paprasčiausiai reikėtų skirti per daug laiko ir per didelių lėšų, kadangi filatelija apskritai nevienintelis dalykas kuriuo domiuosi tai prasidėt su tuo net nesinori, apsisprendžiau jog man pakaks ir paprasto formalaus rinkinio, nes iš esmės tame yra viskas kas mane labiausiai domina :) . Nors ir turiu jau susipirkęs nemažą dalį pašto ženklų, bet vis tik mane domina tie specialūs metiniai rinkiniai, bėda viena, kad jie yra supakuoti ir pavartyt pašte negausi, o man įdomu kas ten per... Gal kas netyčia turite ir galėtumėte įmesti kokio nors vidaus pusplapio pavyzdį, ar bent jau paminėti jo privalumus ir trūkumus :wink: ? Pastebėjau tame kitame albume (Davo Lux) pašto parduodamus metinius rinkinius, post.lt yra ir šioks toks vidaus skanas, tačiau ten rodos ženklai klijuojami prie lapų, kas man jau iškarto atrodo blogis. Gal padėsit apsispręsti, kaip rinkti šiuos ženklus, atsižvelgiant į mano paminėtą norą turėti tiesiog tvarkingą rinkinį labiau susijusį su šalies istorija, nei su pašto ženklų leidyba ir jos niuansais? Gal tokiu atveju metinis rinkinys teisingiausia išeitis? Mane labiausiai domina ar ten esantys ženklai nėra kaip nors "sugadinti" (priklijuoti), ar kaip nors "užkonservuoti", jog nebūtų galima apžiūrėti išsiėmus iš albumo :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Atmainos. Lietuva nuo 1990 iki dabar.
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 27, 18:21 
Atsijungęs
Dalyvis
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 10, 20:36
Pranešimai: 138
Miestas: Mazeikiai
metinis rinkinukas - tai prastai 3 -4 lapu lankstinukas - klaseris, kurio viduje kisenelese sudeti tais metais isleisti zenklai bei blokai. Viduje taip pat buna tais metais isleistu zenklu aprasas - katalogo Nt. isleidimo data, pavadinimas, nominalas, dailininkas, tirazas, spaustuve - lietuviu ir anglu kalba. Skanuoti tingiu :?

_________________
Šypsokis, nes aplinkinius tai erzina...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Atmainos. Lietuva nuo 1990 iki dabar.
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 27, 22:02 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Kovas 7, 14:07
Pranešimai: 957
Drs rašė:
Čia tema apie atmainas, bet kartu ir Lietuvos pašto ženklus nuo 1990 metų, todėl gal nesupyksit jei paprašysiu čia kai ko. Aš vis tik neesu nusiteikęs ieškot atmainų ir pan., tokiam rimtam pomėgiui paprasčiausiai reikėtų skirti per daug laiko ir per didelių lėšų, kadangi filatelija apskritai nevienintelis dalykas kuriuo domiuosi tai prasidėt su tuo net nesinori, apsisprendžiau jog man pakaks ir paprasto formalaus rinkinio, nes iš esmės tame yra viskas kas mane labiausiai domina :) . Nors ir turiu jau susipirkęs nemažą dalį pašto ženklų, bet vis tik mane domina tie specialūs metiniai rinkiniai, bėda viena, kad jie yra supakuoti ir pavartyt pašte negausi, o man įdomu kas ten per... Gal kas netyčia turite ir galėtumėte įmesti kokio nors vidaus pusplapio pavyzdį, ar bent jau paminėti jo privalumus ir trūkumus :wink: ? Pastebėjau tame kitame albume (Davo Lux) pašto parduodamus metinius rinkinius, post.lt yra ir šioks toks vidaus skanas, tačiau ten rodos ženklai klijuojami prie lapų, kas man jau iškarto atrodo blogis. Gal padėsit apsispręsti, kaip rinkti šiuos ženklus, atsižvelgiant į mano paminėtą norą turėti tiesiog tvarkingą rinkinį labiau susijusį su šalies istorija, nei su pašto ženklų leidyba ir jos niuansais? Gal tokiu atveju metinis rinkinys teisingiausia išeitis? Mane labiausiai domina ar ten esantys ženklai nėra kaip nors "sugadinti" (priklijuoti), ar kaip nors "užkonservuoti", jog nebūtų galima apžiūrėti išsiėmus iš albumo :)

Cia gal truputi ir pasisulysiu, bet sakyciau pirk pas mane - ir sutaupysi ir nereikes galvos sukti. 0.8 nominalo kainos ir kaip nori gausi, is lapo krasto, kampini ar kvartblokais. Arz pirko ir kiti perka atrodo, liko patenkinti. Gali pasikonsultuoti. Blokams padarysiu dar geresne kaina. :lol:

_________________
Paveikslėlis
http://www.pirkis.lt/shop/KristisMZ


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Atmainos. Lietuva nuo 1990 iki dabar.
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 30, 22:28 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 14, 15:37
Pranešimai: 1201
Dar vienas ženklas:
1991 m. kovo 11 d.
Kairėje MNH, dešinėje U. Skiriasi tamsiai žalios spalvos intensyvumas. Tarkime, kad tai poveikis po nuplovimo arba nusėdo dažas kol atspaudė kairiajį ženklą... bet skiriasi ir tuo, kad dešiniame ženkle prasislenka spalvos. Greičiausiai įvyko nežymus formos prasislinkimas.

Kaip nurodoma kataloguose, spausta "mehrfarbig" ar "multicolor", kas paprastai reikštų spaudą paprastu (įprastai) ofsetu (taip mėgsta spausdinti ir mūsiškis paštas), t.y. keturspave, CMYK būdu. Kiek tyrinėjau ženklą, tai spėju, kad spausta visgi ofsetiniu būdu, bet ne CMYK, o Pantone spalvomis, ir netgi itariu, kad tik trejomis: gelsvai žalsva (šviesiausia spalva), žalios alyvuogės (ne "alyvinės" spalvos kaip savo kataloge šios žalios spalvos atmainą įvardyje A. Jankauskas, greičiausiai neteisingai išvertęs angl. "olive" į "artimą" lietuvišką "alyvinė". Alyvinė spalva kildinama nuo medžio alyvos ir yra raudonos atspalvis. Beje yra ir kitų klaidų spalvų tema, pvz. angl. "purple", tapo "violetine", nors išties, ir yra "purpurinė".) ir tamsiai žalia. Papildomos spalvos išgautos rastro būdu perklojant spalvas.

Tokie, štai pamąstymai.

O dėl spalvų:
Alyvinė spalva - http://en.wikipedia.org/wiki/Lilac_(color)
Alyva (medis) - http://en.wikipedia.org/wiki/Lilac

Žalios alyvuogės spalva - http://en.wikipedia.org/wiki/Olive_(color)


Prikabinti failai:
LT-Mi471.jpg
LT-Mi471.jpg [ 202.88 KB | Peržiūrėta 602 kartus(ų) ]

_________________
Collecting.lt - Viskas apie kolekcionavimą
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Atmainos. Lietuva nuo 1990 iki dabar.
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 31, 11:39 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Birželis 17, 23:12
Pranešimai: 841
Miestas: Kaunas
del spalvu alyvuoges ir alyvine ko gero reiktu sutikt su arz
nes man irgi alyvine asocijuojasi su alyva(rausva)

o dabar del stai sio voko:
http://www.post.lt/lt/katalogas2/item_d ... rent_id=17

A.Jankausko kataloge nenurodomos jokios atmainos nors ju kaip zinau yra.
Esu turejes viena toki, kur metai 1940-1990 atspausti atvirksciai t.y. "veidrodzio principu.
bet deja sio egzemplioriaus neissaugojau, nes 1992 metais buvau jaunas, durnas o vienas gudrus "diedukas" klube ji is manes ir isviliojo :( beje, jis vis dar buna klube ir zaidzia saxmatais su savo kolega ...

_________________
Lituanica On Stamps


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Atmainos. Lietuva nuo 1990 iki dabar.
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 31, 12:35 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Įdedu keletą pirkyje pas Kalnių rastų variantų (iš jo parduotuvės vertėtų susikelti kur kas daugiau įdomybių).

1. Prie kardo makšties virš TU raidžių matusi baltas puslankis. A.Jankausko Specializuotame Lietuvos pašto ženklų kataloge tokia kirptinių Vyčių klaida nenurodyta. Šis abartas kartojasi tik mažoje tiražo dalyje. Ženklo su klaida pozicija lape Nr.82.

2. Apatiniame pirmame ženkle prie arklio uodegos didelė galaktikos formos dėmė. A.Jankausko Specializuotame Lietuvos pašto ženklų kataloge tokia kirptinių Vyčių klaida nenurodyta. Šis abartas labai retas ir kartojasi tik labai mažoje tiražo dalyje. Ženklo su klaida pozicija lape Nr.21.

Tiesa, norėčiau pasitikslint ar į šią temą tinka tokie dalykai kaip tarkim tokiame pačiame Vytyje apskritai nėra datos ir nominalo (juodos spalvos elementų). Ir ar abartas ir atmaina tas pats? nes kaip aš suprantu atmaina, tai tam tikras masinis nesusipratimas, o abartai labiau pavieniai? Nors pas Kalnių rašoma - "Tai reti ženklai su klaidomis, spaudos ir perforacijos defektais atsiradusiais gamybos metu, spalvų atmainomis ir kita, senų filatelistų vadinami abartai." , tokiu atveju suprantu, kad visi "nenormalūs" ženklai yra abartai?


Prikabinti failai:
2.jpg
2.jpg [ 45.67 KB | Peržiūrėta 4034 kartus(ų) ]
1.jpg
1.jpg [ 53.65 KB | Peržiūrėta 549 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 67 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin