Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 21:10

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Filatelija: gražiausi Lietuvos pašto ženklai
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 21, 12:37 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Kadangi apie baisiausius pašto ženklus jau kalbėjome, verta pasižiūrėti ir į gražiąją pusę: kokie Lietuvos pašto ženklai yra geriausiai atlikti, kokie galėtų tapti pavyzdžiu visiems kitiems dailininkams?

Gan akivaizdūs bendrieji reikalavimai: tvarkingas ir dailus atlikimas, pašto ženklas turi būti visuma, o ne atsitiktinių elementų kratiniu, etc.. Labai atkreiptinas dėmesys į tai, kad pašto ženklas - tai miniatiūra, jame maksimalus kiekis lengvai suvokiamos vaizdinės informacijos turi tilpti į minimalų plotą (vos kelis ar kelioliką kvadratinių centimetrų). Žinoma, yra ir daugelis kitų kriterijų...

2007 metais išleistų tarpe man labiausiai įstrigo medinės bažnyčių varpinės - tegul ir minimalistiškai, bet visai tvarkingai atlikta serija, atlikta ne fotomontažais, o (galų gale) - kaip grafika.

Taip pat, sakyčiau, kad labai geri buvo praktiškai visi 1991-1992 metų ženklai - tvarkinga kompozicija, neprivelta neįžiūrimų elementų, aiški grafika - tai bene aukso periodas atkurtos Lietuvos filatelistams. J. Zovė tuo metu sukūrė trikampius, kurie yra vieni geriausiai atliktų atkurtos Lietuvos ženklų, o V. Skabeikienė - standartus su Vyčiu, kurie tapo Lietuvos pašto ženklų simboliu. Deja, nuo 1993 metų ėmė rastis ir prastesnių ženklų, bet apie juos šioje temoje gal nekalbėkime :-)

O kokie ženklai labiausiai vykę jūsų manymu? Kokie dailininkai labiausiai verti geriausiųjų vardo? Vertinant, siūlau užmiršti apie ideologiją, tiražus, etc., o žiūrėti būtent meninio atlikimo kokybės.


Prikabinti failai:
j_zove-lemtingasis_birzelis_1991.jpg
j_zove-lemtingasis_birzelis_1991.jpg [ 60.6 KB | Peržiūrėta 8444 kartus(ų) ]
v_skabeikiene-raudonoji_knyga_augalai_1992.jpg
v_skabeikiene-raudonoji_knyga_augalai_1992.jpg [ 38.46 KB | Peržiūrėta 8454 kartus(ų) ]
v_skabeikiene_vytis_1991.jpg
v_skabeikiene_vytis_1991.jpg [ 37.71 KB | Peržiūrėta 8339 kartus(ų) ]
k_katkus-medines_baznyciu_varpines-2007.jpg
k_katkus-medines_baznyciu_varpines-2007.jpg [ 23.47 KB | Peržiūrėta 8454 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 21, 13:23 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Gal net reikėtų temos apskritai nuomonė apie Lietuvos pašto ženklus pradedant nuo pradžių, kadangi mano nuomone šių metų bažnyčių serija kaip tik nekokia :wink: . Tuo tarpu visiškai pritariu dėl Skabeikienės standartų ir raudonosios knygos. Man patinka ir jos Angelai, tokie tikri pašto ženklai, o ne kaip dabar dažniausiai daromi margučiai lipdukai:

Paveikslėlis

Kruopio 1991m. Lietuvos vaizdai (priešingai nei Jasilionytės tų pačių metų ši serija):

Paveikslėlis

Pradžioj patiko ir Ratkevičienės Žymių žmonių serija, gal ir fotomontažas, bet vistiek:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kol nevirto tokia "mikimauzų" serija:

Paveikslėlis

Iš žiemos švenčių labiausiai patiko Načiulytės, šiaip vaizdai tai tokie vaikiški ir aišku galima kabinėtis, bet kažkaip jie švenčių metu laiškui pridėdavo tos šventinės nuotaikos :wink:

Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 21, 15:01 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Va, dar viena, nepaminėta, bet kraštutinai išskirtinė laida - Mare Balticum, dailininkas Martin Morck (Švedija), vienas iš graverių - legendinis Czeslaw Slania. Tai vienintelė atkurtos Lietuvos pašto ženklų serija, atspausdinta metalografijos būdu. Tokios pačios serijos bukletais išleistos dar ir Latvijoje, Estijoje bei Švedijoje, o pastaroji ir nustatė tokius aukštus spaudos standartus šiems ženklams.

----

Drs, Kruopio Lietuvos vaizdai - irgi puikus pavyzdys, man jie patinka. Ale Jasilionytės ženklai, nors ir vienspalviai, irgi atlikti nepriekaištingai - mane ten neramina nebent tasai rudas vienspalviškumas. Beje, nukrypstant nuo temos - Kruopis buvo vienas iš FilOp įkūrėjų ;-) Beje, pirmi angelai, kurių čia pats nepaminėjau - irgi puikus pavyzdys, kaip gera grafika gali būti realizuota netgi turint kraštutinai primityvias spaudos priemones.

O dėl tavo minėtos žymių žmonių serijos, pavirtusios mikimauzais - pilnai sutinku - ten pažeisti esminiai reikalavimai miniatiūroms - detalės turi būti aiškios, lengvai suvokiamos, nesvarbu, kokio smulkumo jos bebūtų, jos turi sudaryti visumą su pačiu ženklu - jame, skirtingai, nei plakate, nelieka vietos paskirą gyvenimą turintiems elementams. Tuo tarpu naujieji pašto ženklai su žymiais žmonėmis yra užgrūsti smulkmenikėmis, kurios tiesiog trukdo suvokti, kas ten vaizduojama, jau nekalbant apie karikatūriškus portretus.

Galų gale, apie 2007 varpines - lyginant su pirmaisiais atkurtos Lietuvos ženklais, jos nėra kažkas jau tokio, ale visgi tai geriau, nei tie perlai, pakliuvę į baisiausių ženklų skyrelį ir mano manymu, tai bene geriausiai apipavidalinta 2007 serija.

----

Beje, man tai visai patinka standartai su kaltiniais kryžiais - visai tokie dailūs, įsimenantys ir kažkuria prasme pratęsiantys senas lietuviškos grafikos tradicijas.


Prikabinti failai:
martin_morck-mare_balticum-1992.jpg
martin_morck-mare_balticum-1992.jpg [ 26.65 KB | Peržiūrėta 696 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 21, 15:04 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Birželis 17, 23:12
Pranešimai: 841
Miestas: Kaunas
Lietuvos pasto organizuoti graziausio 2006 metu zenklo rinkimu rezultatai:
http://www.post.lt/lt/?id=116&news=346

Man asmeniskai patiko „Lietuvos bažnyčios“ ir “XX ŽIEMOS OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS. TURINAS”


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 25, 12:09 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 22, 19:51
Pranešimai: 1929
man irgi patiko Lietuvos bažnyčios:
Paveikslėlis
taip pat visai neblogi ir tie kryžiai,
PaveikslėlisPaveikslėlis
Vilniaus albumas:
Paveikslėlis
Lietuvos nacionalinis muziejus:
Paveikslėlis

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 25, 18:46 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Beje, Varpinės buvo išrinktos gražiausiais mėnesio ženklais http://www.philately.com/ :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 25, 22:35 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Birželis 17, 23:12
Pranešimai: 841
Miestas: Kaunas
tractor rašė:
Beje, Varpinės buvo išrinktos gražiausiais mėnesio ženklais http://www.philately.com/ :-)


okaip papulti į tą www, prašo kažkokio paswordo???? :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 25, 23:18 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Jaučiu, kažką jie ten pribūrė, kai aš buvau, tai neprašė. Ale krauna ir be passwordo, kai kelis kart cancel paspaudi :-/


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin