Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 24, 19:33

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 95 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 26, 14:15 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 14, 15:37
Pranešimai: 1201
Tai va, kad jau apie įdomesnius ženklus kalbam, tai aš čia pas save tokius radau apie kuriuos gal galėtumėte suteikti informacijos. Būčiau dėkingas.


Prikabinti failai:
IMG_5920.jpg
IMG_5920.jpg [ 25.84 KB | Peržiūrėta 490 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 26, 14:45 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Pirmas - tai atrodo tas pats raudonasis penis, pakeitęs juoduosius, tik tiek, kad vienos vėlesnių modifikacijų, leistas nuo kokių 1864 iki kokių 1879, tai rodo viršutiniuose kampuose esančios raidės - iki tol būdavo žvaigždutės.

Antrasis - tai jau ne su karaliene Viktorija, o su karaliumi, jei neklystu Edvardu, t.y., greičiausiai arba pačios XIXa. pabaigos arba XXa. pradžios. Tiesa, gana keistai apkarpytas ir su gan keistu nominalu... Gal čia mokestinis kažkoks?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 26, 23:39 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Paveikslėlis

Tai nėra nei labai brangūs, nei garsūs ženklai, bet įdomūs tuo, kad buvo naudojami ir kaip pinigai. Nors nuotrauka ne iš mano kolekciojos bet tokius turiu ir pats kiek žinau tai ne pilna serija, gal kas nors parduoda likusius :wink: ? Man asmeniškai labai įdomi Romanovų, o ypač Nikolajaus II-ojo istorija, o šie ženklai dar turi ir savotišką išskirtinumą :wink: .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 28, 17:02 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 22, 19:51
Pranešimai: 1929
Apie Nikolajų-II, ar kartais šių ženklų neuždraudė po bolševikų perversmo/revoliucijos? kelinti tai metai- 1918 ar aš klystu? : )
turiu pora tų ženklų, kurie yra nuotraukoj, bet likusių- ne..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 28, 17:46 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
fanas rašė:
Apie Nikolajų-II, ar kartais šių ženklų neuždraudė po bolševikų perversmo/revoliucijos? kelinti tai metai- 1918 ar aš klystu? : )
turiu pora tų ženklų, kurie yra nuotraukoj, bet likusių- ne..


Metai 1913, tuos ženklus kažkokia serija šiaip sunku ir vadinti, na bet man iki "pilnos laimės" trūksta dar bent 9-ių :wink: .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 28, 18:28 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Šitie ženklai buvo išleisti, kai Rusijoje pritrūko monetų. Pradžioje - metalo, o paskui - ir šiaip smulkių pinigų. Taigi, pirmiausiai buvo išleisti pašto ženklai, kurie buvo prilyginti sidabrinėms monetoms, o vėliau - ir ženklai, prilyginti varinėms monetoms (kodėl skirtingi metalai - todėl, kad tuo metu monetarinės sistemos dar nebuvo išvystytos tiek, kad pinigai būtų nagrinėjami atsietai nuo juos padengiančio turto).

Viena ypatybė: nors šių ženklų buvo išleista labai daug, jie praktiškai nenaudoti pašte, todėl antspauduoti egzemplioriai (bent jau kartu su voku), jei neklystu, vertinami labiau už neantspauduotus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 28, 21:42 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 22, 19:51
Pranešimai: 1929
Drs rašė:
fanas rašė:
Apie Nikolajų-II, ar kartais šių ženklų neuždraudė po bolševikų perversmo/revoliucijos? kelinti tai metai- 1918 ar aš klystu? : )
turiu pora tų ženklų, kurie yra nuotraukoj, bet likusių- ne..


Metai 1913, tuos ženklus kažkokia serija šiaip sunku ir vadinti, na bet man iki "pilnos laimės" trūksta dar bent 9-ių :wink: .

ta prasme, jo :>
išleidimo metai tai tie, bet ar revoliucijos metai 1918? : D
kažkur girdėjau, ar skaičiau, kad Leninas uždraudė jais naudotis vėliau (juk ir nužudė..)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Sausis 28, 22:01 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Rusijoje buvo dvi revoliucijos - viena berods 1905, kai buvo apribota caro valdžia, o paskui - jau 1917 su pilietiniu karu 1918-1919 metais. Būtent per pastarąją ir įsigalėjo Leninas, kuris jau viską ir uždraudė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 95 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin