Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2022 Rugpjūtis 12, 13:27

Visos datos yra UTC + 2 valandos
Atsakymo rašymas
Vartotojo vardas:
Pavadinimas:
Laiško turinys:
Čia galite įrašyti savo žinutę, kuris turi būti ne didesnis nei 60000 simboliai(ių). 

Šypsenėlės
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: PDT_Love_01 PDT_Love_02 PDT_Love_03 PDT_Love_04 PDT_Love_05 PDT_Love_06 PDT_Love_07
Rodyti daugiau šypsenėlių
Šrifto dydis:
Šrifto spalva
Nustatymai:
BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS
Išjungti BBKodą
Išjungti šypsenėles
Išjungti automatinį URL adresų apdorojimą
Pranešimo patvirtinimas
Šios diskusijos apsaugotos nuo automatinio pranešimų rašymo, todėl turite įvesti patvirtinimo kodą. Kodą galite matyti paveikslėlyje apačioje. Jeigu blogai matote arba dėl kitų priežasčių negalite jo perskaityti, susisiekite su diskusijų administratoriumi.
Patvirtinimo kodas:
Tiksliai įrašykite paveikslėlyje matomą kodą. Didžiosios ir mažosios raidės nesvarbios. Nulio kode taip pat nėra.
   

Temos peržiūra - Pradinės klasės veidrodiniai fotoaparatai
Autorių Žinutė
  Pranešimo tema:  Re: Pradinės klasės veidrodiniai fotoaparatai  Atsakyti cituojant
na,mes savo technika per vilbra taisydavom.nusiskundimu neturiu
Standartinė Parašytas: 2010 Kovas 18, 19:14
  Pranešimo tema:  Re: Pradinės klasės veidrodiniai fotoaparatai  Atsakyti cituojant
Aha, galvoju apie Pentax K-X, bet man Marijampolėj tai konkrečiai būtent tokį daiktą tikėtis rast parduotuvėj beveik be šansų, užtai galvoju pirkti arba internetu, arba kur nors Kaune. Tik va nežinau kuris pardavėjas patikimiausias, man būtų geriau sumokėt, kad ir proto ribose daugiau, bet už padoresnį aptarnavimą (labiausia turiu galvoj garantinį, jei jo prireiktų) :) .
Standartinė Parašytas: 2010 Kovas 6, 17:32
  Pranešimo tema:  Re: Pradinės klasės veidrodiniai fotoaparatai  Atsakyti cituojant
Drs, veidrodinį nori pirkti? Aš asmeniškai nesu pirkęs iš interneto parduotuvių. Internetą naudoju tik kainai sužinoti, o tada perku iš parduotuvės (arba iš kitokios įmonės, kuri gali tiekti tokią prekę) už tokią pat ar net mažesnę kainą.

P.S. visai neseniai nusipirkau naują "visišką muilinę" ir patenkintas. Mano poreikiams visai pakanka, nors anksčiau turėjau visai rimtą. Technologijos eina į priekį ir dabartinė mano muilinė pagal keletą parametrų yra net geresne, bet dėl keletą ir nusileidžia. Pvz. dabartinis aparatas turi daug mažesnį objektyvą, reiškia kad foto išeitu geros kokybės reikia ir daugiau apšvietimo, todėl vakare, naktį, su muilinė gaunasi prastesnės kokybes nuotraukos. O dienos mietu prie gero apšvietimo kokybe yra afigenna :)
Standartinė Parašytas: 2010 Kovas 6, 10:17
  Pranešimo tema:  Re: Pradinės klasės veidrodiniai fotoaparatai  Atsakyti cituojant
Em, spėju tractor nesupyks už temos prikėlimą ir tolimesnį pasinaudojimą savais tikslais. Fotoaparatą aš jau pasirinkau, klausimas tame kur ir pas ką labiausiai verta įsigyti tokį daiktą Lietuvos mąstu? Kol kas, nepatyrusiai akiai Vilbrafoto ir fotofabrikas atrodo labiausiai "kažkaip", bet irgi pilna skundų, bent jau "ant" Vilbros ir jos garantinio aptarnavimo, gal ką laiko forumo fotografijos entuziastų patirtis patartų :)?
Standartinė Parašytas: 2010 Kovas 5, 23:03
  Pranešimo tema:   Atsakyti cituojant
Vikingai, kiek teko skaitinėtis, pas Pentax yra tos pat RGB matricos su Bayer mozaika, gamintos Sony firmoje, tiesa, vat su paskutinesniais modeliais neaišku - gal ir pradėjo patys kažką daryt ar su kokiu nors Samsungu, ba Sony tapo tiesioginiu konkurentu.

Šiaip tai nėra daug tų matricų gamintojų - Fujifilm, Sony, Samsung, Matsushita, Canon, Foveon, gal dar pora kokių nors firmų firmelių...

Nikon perka matricas iš Sony, Olympus ir Panasonic naudoja Matsushita, Sigma naudoja Foveon, Pentax - bent anksčiau - iš Sony, o dabar neaišku, iš ko.
Standartinė Parašytas: 2007 Spalis 22, 17:01
  Pranešimo tema:   Atsakyti cituojant
traktopr kadangi ten ieshkai jau informacijos daug surinkai pazhiurek apie pentax matricas ... jie savo ishrado ir gamina :)
Standartinė Parašytas: 2007 Spalis 22, 16:01
  Pranešimo tema:   Atsakyti cituojant
man primena kaip ir atsiranda visokie teliku gamintojai nauji ten golden eye visokie superflatron ir tt... nusipirkau uzh brangiau nokia telika dar senais laikais ir tikrai zhymiai geriau rodo uzh visokius blu ray ir xuj rey ekranus ir kineskopus ... patikrintas daiktas man rodos patikimiau ... :)
Standartinė Parašytas: 2007 Spalis 22, 15:59
  Pranešimo tema:   Atsakyti cituojant
Vikingai, čia ne mano teorija, o fizika, kaip sakant.

Sigma, aišku, labai profesionalių fotikų, kiek pas juos puslapikyj žiūrėjau, negamina, apsiriboja keliais modeliais, kurie labiau skiriasi matricomis, pagal dpreview.com tai būtų kažkas artimo dviženklėms Canon EOS serijoms.

Tas pats dpreview.com savo laiku testavo Sigma SD10 (2268x1512 - tai yra 3,27 megapikselių) su Canon EOS 10D (3072x2048 - tai yra 6 megapikseliai). Kas gavosi - darant gauto vaizdo interpoliaciją, Sigma duoda ne mažesnę rezoliuciją, už "dvigubai" daugiau megapikselių turintį Canon. Dar daugiau - pagrindiniame jautrumų diapazone (nuo ISO 100 iki ISO 1600) Sigma duoda kardinaliai mažiau spalvinių triukšmų.

Ten pat išlenda ir toks gan įdomus makaronas apie tai, kas tas per velnias yra megapikseliai pagal fotikų gamintojus - pasirodo, makaronų ten dar daugiau, nei su hard diskų gigbaitais (kaip žinia, hard diskų gamintojai baitus skaičiuoja kitaip, nei naudotojai - pvz., jei gamintojas rašo, kad diskas 100 gigabaitų, tai reiškia, kad išties jis tėra 93 gigabaitų dydžio).

Tai va - koks nors Canon naudoja matricas su Bayer mozaika, kur kiekvienas pikselis - tai tiesiog raudonas, žalias ar mėlynas taškas. Žalių taškų, tarp kitko, dvigubai daugiau. Tai vat gaunasi taip, kad kiekvienas spalvotas taškas paskui palyginamas su gretimais ir padaroma interpoliacija, sukuriant "vidutinę" spalvą. O žiūrint į pikselį, kaip į visas spalvas turintį minimalų vaizdo elementą, daugų daugiausiai būtų galima suskirstyt viską kvadračiukais po keturis taškus - tai ir būtų vienas pikselis. Ką tai reiškia - Canon EOS 10D turimi 6 megapikseliai išties yra ne daugiau, nei 1,5 tikro megapikselio (ir tai geriausiu atveju - praktikoj interpoliuojama su 9 gretimais taškais - tas atsispindi ir dėmelių dydyje, kai fotkinamas juodas fonas, tai reiškia - kai kuriais atvejais, ypač - prie didelio jautrumo - Canon 6 megapikseliai reiškia 0,66 tikrus megapikselius).

Tuo tarpu Sigma megapikseliai makaroninami kitaip - anoji kontora naudoja Faveon matricas, kur yra trys spalviniai sluoksniai. Kad nepasirodytų šiukšlinai, jie irgi gudrauja, sakydami, kad jų Sigma SD10 turi 10 megapikselių - tiesiog sudaugina tikrųjų pikselių skaičių su spalvinių sluoksnių skaičiumi. Iš esmės, gal tai ir teisinga - tokie makaroniniai Sigmos megapikseliai atitinka makaroninius Canon megapikselius. O tikrų megapikselių ta pati Sigma turi 3,27 - tiek, kiek ir yra vaizdo elementų. Aišku, yra ir kita bėda - kadangi vaizdo elementai yra pusiau skaidrūs, o šviesa turi pereiti per juos visus, matricos jautrumas yra mažesnis.

Koks gaunasi dar vienas "navarotas" pas tas Faveon matricas, naudojamas Sigma fotoaparatuose - kadangi spalviniai pikseliai ne vienas greta kito, o vienas po kitu, prie maksimalių rezoliucijų truputį mažiau reiškiasi toks reiškinys, kaip spalvinis muaras, kada labai smulkus spalvotas raštas, kurio elementai yra panašaus dydžio, kaip matricos elementai, susiinterferuoja taip, kad nuotraukoje gaunasi didelės spalvotos dėmės.

Tarp kitko, būtent todėl truputį geresni gaunasi ir su Fuji matricomis - anose vaizdo elementai išdėstyti ne kvadratiniu, o trikampiniu raštu - interpoliacija gaunasi truputį teisingesnė, vienas tikras pikselis būna sudarytas ne iš 4, o iš 3 elementų.


Prikabinti failai:
bayer_mosaic.gif
bayer_mosaic.gif [ 11.75 KB | Peržiūrėta 4241 kartus(ų) ]
foveon_x3.gif
foveon_x3.gif [ 13.4 KB | Peržiūrėta 4268 kartus(ų) ]
Standartinė Parašytas: 2007 Spalis 22, 10:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin